Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


Verslas
POŽIŪRIS
Ar verslas gali išgelbėti Žemę?
Šį klausimą tokiu pavadinimu išleistoje knygoje iškėlė Michaelas Lenoxas ir Aaronas Chatterji. Kad ir kaip naiviai skambėtų, verslas pasaulyje rodo
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Utenoje – diskusijos apie tvarias investicijas ir geopolitinius iššūkius
Kokias galimybes teikia „Naujos kartos ES“ planas? Kaip jomis turėtų pasinaudoti Lietuvos verslas, gyventojai ir viešasis sektorius? Kokią naudą šis
IQ Tema
VERTYBĖS IR NAFTA
Rinktis mažesnį blogį: krauju sutepti ne tik Rusijai mokami naftos doleriai
Iškastiniam kurui ir demokratinėms vertybėms – retai pakeliui. ES dujų ir naftos embargu pasiryžus nubausti Rusiją, europiečiai negalės visiškai ramia sąžine pildytis automobilių bakų ir šildytis namų, net kai šios sankcijos bus iki galo įgyvendintos. Didžioji dalis už naftą ir dujas išleidžiamų pinigų vis tiek bus parama režimams, trypiantiems žmogaus teises, grasinantiems kaimynams, persekiojantiems opoziciją.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: po milijardinių valstybės investicijų 2030 m. Lietuva elektrą eksportuos
Energetikos ministerija iki 2030 metų į žaliosios energetikos plėtrą ir energetinį efektyvumą planuoja investuoti beveik 1 mlrd. eurų, o per artimiausius 1,5 metų – 604 mln. eurų.
Verslas
ENERGETIKA
Verslui įsirengti nuosavas jėgaines trukdo per menkas finansavimas ir biurokratija
Valdžiai teigiant, kad geriausia apsauga verslui nuo išaugusių energijos kaštų yra nuosavos jėgainės, smulkios ir vidutinės įmonės pasigenda tinkamo finansavimo. Pramonininkai teigia, jog investuoti į saulės ar vėjo energetiką galėtų ir be valstybės pagalbos, tačiau jiems trukdo biurokratiniai suvaržymai.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Daug triukšmo dėl nieko: verslo įsipareigojimai dėl žalumo bus patikrinti
Daug prižadėti vadovų kabinetuose šiuo metu madinga. Žinomų korporacijų vadovai skuba skelbti įsipareigojimus dėl „nulinės emisijos“ tikslų. Taip jie nori pasakyti, kad jų vadovaujamos įmonės dramatiškai sumažins bendrą anglies dioksido emisiją iki nulio ar pasieks neigiamą rodiklį, t. y. panaudos technologijas, kurios ištrauks anglies dioksido iš atmosferos ir jį palaidos. Šie pažadai atitinka įvairių vyriausybių Paryžiaus klimato susitarimo įsipareigojimus sumažinti nacionalinę emisiją iki 2050 m. ir taip apriboti pasaulinį klimato atšilimą.
Komentarai
KOMENTARAS
Daugiau negu saulė ir vėjas: ko reikėtų, siekiant lūžio kovoje su klimato kaita?
„Sustabdykite iškastinio kuro naudojimą! Veikite dabar pat!“ Tokie ir panašūs šūkiai mirgėjo aktyvistų plakatuose Škotijos mieste Glazge, kur vyko Jungtinių
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGA
Šaltas dušas: stygius ir žalioji infliacija palaidos idealistines svajones apie energetikos politiką
Kelionėje į ateitį politikai, vartotojai ir įmonės nuolat sužino ką nors nauja apie klimato kaitą ir energijos verslą. Pirmajame etape, XXI a. antrajame dešimtmetyje, vyravo abejingumas. Antrajame etape, per pastaruosius kelerius metus, imta kelti šiandien beveik nieko nekainuojančius idealistinius tikslus kada nors ateityje sumažinti emisiją. 2022-aisiais įsibėgės trečias šios kelionės etapas, kurį apibrėš nestabilios energijos kainos, baimė dėl infliacijos, kurią gali sukelti perėjimas prie ekologiškos energetikos, ir augančios geopolitinės grėsmės. Norint žengti toliau teks pažvelgti į situaciją realistiškiau.
Pasaulis
ES pradėjo mūšį dėl savo žaliosios revoliucijos – iki 2050 m. žada tapti neutralia klimatui
Europos Sąjunga trečiadienį pristatė planą, kaip įvykdyti drąsų „žaliąjį pažadą“ iki 2050 metų pasiekti neutralumą klimato atžvilgiu, rizikuodama išprovokuoti didelio
Verslas
ATSINAUJINANTYS IŠTEKLIAI
Žaliosios energetikos rėmimo schemoje – kuklūs pirmieji metai
Lietuvoje pernai startavusi nauja žaliosios energetikos rėmimo programa – technologiškai neutralūs aukcionai – šiemet beveik nesulaukė susidomėjimo. Ir politikos formuotojai, ir rinkos dalyviai teigia, kad sektorius kol kas gali vystytis ir be valstybės pagalbos. 
Verslas
ŽALIOJI ENERGETIKA
Svarstys palengvinti žaliojo aukciono procedūras
Artėjant jau antrajam technologiškai neutraliam aukcionui, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) antradienį spręs dėl patikslintų ir supaprastintų žaliosios energetikos aukciono procedūrų. 
NT ir energetika
ŽALIOJI ENERGETIKA
Lietuvoje perspektyviausia – vėjo ir saulės energetika
Artimiausią dešimtmetį investuotojams Lietuvoje patraukliausios bus investicijos į vėjo ir saulės energiją elektros energijos gamybai naudojančias elektrines dėl jų ekonominio patrauklumo ir paprasto įrengimo.
NT ir energetika
Lietuvos energetikos strategijoje saulė ir vėjas užima svarbiausią vietą
Po trisdešimties metų Lietuva ketina naudoti tik šalyje pagamintą energiją, daugiausia – iš atsinaujinančių šaltinių
NT ir energetika
Klaidžiojimas tamsoje
Elektros energijos sektorius – pati jautriausia ir sudėtingiausia šalies energetikos dalis. Lietuvos elektros rinka kol kas funkcionuoja gana sklandžiai, tačiau esminiai iššūkiai dar laukia.
ŽYMA
ŽALIOJI ENERGETIKA